„Moje miejsce na Ziemi” – od zakupu do wystroju

„Moje miejsce na Ziemi” – od zakupu do wystroju

 

Ludzie lubią otaczać się rzeczami, z którymi związane są miłe wspomnienia. Nie ważne, czy jest to spory przedmiot, czy ma dość niewielkie wymiary. Inspirują nas miejsca, zapachy, anawet smak potraw z dzieciństwa. Wszystkie te elementy w mniejszym lub większym stopniu staramy się przenosić do własnego domu. W dzisiejszym artykuleprzyjrzymy się etapom wyboru i podejmowania życiowych decyzji związanych nie tylko z designem.

 

Sztuka wyboru

Stworzenie wymarzonego domu lub mieszkania nie należy do łatwych. Nie pomagają w tym liczne propozycje nieruchomości dostępne w tej chwili na rynku. Problem tkwi również w odnalezieniu swojego ulubionego stylu, rodzaju mebli, dobrania do nich odpowiednich dodatków. Czasem bywa tak, że nic nie idzie po naszej myśli. Wtedy nadchodzi moment rozsypki i rezygnacji. Każdy z nas tak ma, a gdyby rozłożyć to na czynniki pierwsze i nie przejmować się presją czasu?

 

Spokojne poszukiwania domu mogą potrwać nawet rok. W tak długim czasie jesteśmy w stanie obejrzeć kilka ofert, jednak najczęściej tylko jedna sprosta naszym oczekiwaniom. Decyzja o zakupie „nowej” nieruchomości związana jest z wyborem odpowiedniej lokalizacji i metrażu. Za stronę wizualną odpowiada deweloper, który dość często bazuje na gotowych koncepcjach mającego powstać budynku. Zdarza się, że efekt końcowy odbiega od tego, czego tak naprawdę oczekiwaliśmy. Jakie są na to alternatywy? Wybudowanie własnego domu? No można i tak, jeśli jesteśmy w stanie kontrolować poszczególne etapy budowy i mamy dużo cierpliwości do wykonawców.

 

Istnieje również inna możliwość – rynek wtórny! Miejsca pełne historii i niezliczonych wspomnień.

 

Miejsce z charakterem i duszą…

…wypowiadając te słowa, oczyma wyobraźni widzimy urokliwe mieszkanie w kamieniczce z widokiem na park. Wiosenna zieleń wzbudzająca sympatię do otaczającej nas przestrzeni, która wpływa zbawiennie również na nasze emocje. Równowaga i spokój przeszywają nas na wylot i utwierdzają w przekonaniu, że to jest właśnie to miejsce.

 

Jak widzą je inni? Dla niektórych miejsce z charakterem to zbudowanie rodzinnej przestrzeni, która zarezerwowana będzie również dla przyjaciół i znajomych. Jednak w obu przypadkach kluczowe są wykończenie i zaaranżowanie wnętrza.

 

Przechodzimy do sedna sprawy – misja projekt. Możemy oczywiście wspomóc się architektem wnętrz lub wyznaczyć własny kierunek. Zapewne w tej chwili nasuwa się Wam pytanie, jak?

Krok po kroku, przedmiot po przedmiocie

Zaprojektowanie aranżacji to proces składający się z wielu etapów. W pierwszej kolejności skupiamy się na tym, jakie elementy w naszym domu mają dominować – czy zależy nam na dużej i wygodnej kanapie, przy której stworzymy strefę relaksu, a może głównym punktem salonu będzie tętniący życiem stół? Najlepiej będzie naszkicować sobie plan dla każdego pomieszczenia. Z pewnością przyczyni się to do ustalenia proporcji, na jakich zależy nam w wystroju.

 

Na samym początku zacznijmy od wyboru dużych rzeczy, a dopiero później dobierzmy te drobniejsze. Główna koncepcja powinna opierać się na minimalizmie i zachowaniu umiaru. Różnorodne dodatki mogą przyczynić się do zachwiania równowagi w pomieszczeniu i w szybki sposób przekształcić się w przytłaczający nas maksymalizm.

 

Wybierzmy podłogi, komody, stoły, zasłony i sofę – czyli duże i z reguły najbardziej kosztowne zakupy. Kiedy będziemy przekonani do tych elementów, nadchodzi czas na kolory ścian, dobranie tapet i odpowiednim oświetleniu. Dlaczego w takiej kolejności? Zdecydowanie łatwiej dopasować barwę farby czy zasłon do materiałów, z jakiego została wykonana na przykład kanapa. Na samym końcu pozostaje dobór mniejszych mebli, akcesoriów czy roślin – a tu dopiero zaczyna się zabawa!

 

Dom pełen autentyczności

Równowaga w pomieszczeniu oznacza dobór maksymalnie trzech kolorów i bazowaniu na ich odcieniach. Miłość do aranżacji wnętrz i dobrego designu jest równoznaczna z wyborem dobrej jakości przedmiotów, które będą służyć nam przez długie lata. Bo przecież, po co inwestować w meble, które wciągu roku stracą blask i zaczną się psuć?

 

Wystrój domu mówi wiele o jego domownikach – ujawnia, jacy są. Już po przekroczeniu progu możemy zauważyć czy dobrze czują się w przestrzeni nowoczesnej, czy wolą rozpływać się w przytulnej atmosferze ponadczasowego designu.

 

Charakterystyczne detale bez wątpienia nadają ciepła aranżacji wnętrz. Nie da się również ukryć, że estetyczne przedmioty, którymi się otaczamy, mają na nas ogromny wpływ w życiu codziennym. Przeznaczeniem domu jest stanowienie dla nas oazy, bezpiecznej przystani, do której z przyjemnością wracamy po pracy. Mamy nadzieję, że nasze meble zainspirują Cię do urządzenia Twojego domu w unikalnym i niezwykle funkcjonalnym stylu. Dzięki czemu staniesz się szczęśliwy w swoim wnętrzu.