DIZAJN – a po co nam to?

Przyznajmy się, że jest to pytanie, które zadaje sobie większość osób kupujących nowe mieszkania. Od razu nasuwa się kolejne, czy warto inwestować w „dizajnerskie meble” i czy będą one modne za jakiś czas? W końcu wszystko wychodzi z mody – takie czasy. Jednak, czy na pewno tak jest? Zastanówmy się dobrze, do czego jest nam potrzebny design i co tak naprawdę go definiuje?

Wszechobecny Pan Design

Zacznijmy od najprostszego pytania – z czym kojarzy się Wam design? I uwaga w tej chwili dzielimy się na dwa obozy. Dla jednych będzie oznaczał on coś unikatowego, jedynego w swoim rodzaju i nie oszukujmy się przeważnie drogiego. Dla innych design definiują tak naprawdę dobrze dobrane do siebie przedmioty, które wcale nie muszą pochodzić z najbardziej prestiżowych showroomów na świecie.

Zatem, czym tak naprawdę jest ten cały design?

Uwaga będziemy brutalni – wszystko, czego nie stworzyła natura, zostało przez kogoś zaprojektowane i tak naprawdę stanowi design. Drodzy czytelnicy wszystko, co znajduje się dookoła nas, jest designem! Koniec kropka. Otacza nas ze wszystkich stron, wystarczy spojrzeć na domy, teatry, hotele, infrastrukturę, parki, czy chociażby wnętrza przychodni lekarskich i sklepów – tkwimy w nim po uszy, choć tak często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Z drugiej strony może być on kojarzony ze stworzeniem czegoś, co pomaga ludziom, wzbogaca ich życie lub po prostu dostarcza przyjemności z samego posiadania. Właśnie do tego nawiążemy w dalszej części.

Design na poziomie emocji

Wybór odpowiednich mebli tylko z pozoru wydaje się łatwy. Tak naprawdę można zatracić się w propozycjach produktów dostępnych w tej chwili na rynku. Dobrze dobrany design jest kluczem do zaprojektowania i urządzenia każdego wnętrza. To właśnie on tworzy odpowiedni klimat danego pomieszczenia. Wyobraźmy sobie nasz dom przypominający scenę, a znajdującym się w nim meblom nadajmy charakter scenografii.

Jakie są Wasze wrażenia?

Według nas architektura wnętrz i umieszczone w nim przedmioty powinny tworzyć ze sobą harmonijną całość. Design to dbałość o szczegóły, a jego zasady nigdy nie stracą na ważności. Jednak istotą jest, aby sposoby jego wdrażania były dostosowane do naszych czasów, technologii, interakcji i metod komunikacji.

Projektowanie wnętrz skupia się na użytkowniku, zgodnie z tym punktem wyjścia jest dogłębne zrozumienie ludzi oraz potrzeb, które projekt ma zaspokoić. Nie od dziś wiadomo, że pięknie wyglądające wnętrza wzbudzają w nas pozytywne emocje, umilają spędzanie czasu i wprawiają w stan odprężenia, które towarzyszą nam przy każdym powrocie do domu.

Jednak, aby osiągnąć ten stan, najpierw musimy stanąć przed wyborem dobrania do naszego wnętrza odpowiednich mebli.

W MiDSTY zajmujemy się przedmiotami codziennymi. Dążymy do urzeczywistnienia najlepszego scenariusza, który stanowić będzie źródło przyjemności i zadowolenie osób wybierających nasze meble.